Jag har tydligen flow nu. Bara att välkomna och njuta så länge det varar. Jag går flitigt! Trots ont varje steg jag tar. Jädrans artros!!!! Men jag tänker inte låta den hindra mig!
Det var så vackert i Stadsparken. Lugnt och stilla …. och den där hägern var kvar. Jag fick en fin bild på den när den precis ska landa efter en liten flygtur.
Varm och skönt – för mycket kläder förstås – svårt att välja rätt i denna brytningstid. Blir lätt opraktiskt svettigt. Känner mig nordisk och varmblodig. I Budapest går jag bar-armad och andra i jackor. Då känner jag mig verkligen nordisk och varmblodig.
Bara man slipper det tunga molntäcket så kan jag tåla hösten. För den friska luften är verkligen speciell och oerhört njutningsfylld. Men tunga molntäcken som mörkar livet gillar jag INTE!
Ordning och reda hemma – allt sorterat nu – känns jätteskönt!
Familjeträff och 10-årskalas. Himmel vilken kreativ 10-åring – I love!